Vítejte na stránkách uměleckého kovářství

Anton Vadovič

Ectkovae Anton Vadovič damašek damascus damaszenerstal amboina

 

Echtkovar knife steel sharp pracovní nůž Anton Vadovič

V Květnovém čísle časopisu Domov je toho ke čtení dost, mimo jiné i něco málo o mé tvorbě.

www.casopisdomov.cz

Anton Vadovič časopis Domov Echtkovář článek Nůž příbor Gravelli lampička břitva

 

 Výstava "Větvení" v Galerii KusKovu v Praze byla k vidění od 24. 3. do 28.4. 2017. Jelikož nás vystavovatelů bylo dohromady 6, bylo o zajímavé kousky postaráno. K vidění byly jak šperky, kované drobnosti z mé dílny, akvarely, tak i úžasná floristická dekorace, která celou výstavu nádherně propojila.

www.kuskovu.cz/...

výstava KusKovu Větvení Anton Vadovič sekera Echtkovar

 

Břitvám se daří čím dál více. Poslední veliký úspěch získaly na mezinárodním kovářském sympoziu Hefaiston, kde je odborná porota ocenila ve zvláštní kategorii.

břitvy kované ocenění hefaiston Anton Vadovič

 

Dotace z EU - Evropský fond pro regionální rozvoj OP podnikání a inovace pro konkurencischopnost

Projekt "Nákup technologií Anton Vadovič" je spolufinancován Evropskou unií.

Cílem tohoto projektu je zvýšení kvality výroby nákupem nových technologií. Díky tomuto projektu je pořízeno 13 nových strojů - vrtačkofrézka, vrtačka, soustruh, laboratorní pec s ochrannou atmosférou, leštička, pásová pila, laboratorní zdroj, úhlová bruska, přímá bruska, leštička, svařovací invertor MMA, svařovací zařízení MIG, pásová bruska a akuvrtačka.

 

 

Od 17. do 20. 3. 2016 probíhal v pražských Letňanech veletrh Design Shaker, na kterém jsem se prezentoval se sviji především ostrou tvorbou. Naštěstí zraněných moc nebylo.

echtkovář Anton Vadovič expozice design shaker Letňany

 

 

Speciálně pro první ročník jednodenní výstavy LIGHT ART, která proběhla 4. 3. 2016 jsem vytvořil polohovatelnou lampičku s LED osvětlením. Jelikož měla akce značný úspěch, tak se zajisté můžete příští rok těšit na pokračování.

polohovatelná lampa lampička echtkovář Anton Vadovič LIGHT ART

 

 

Delší dobu připravovaný projekt s firmou Gravelli je konečně na světě! Výsledkem jsou tyto parádní damaškové nože s betonovou rukojetí.

Zaujal Vás beton stejně jako mě? Pak neváhejte a koukněte se na celou škálu produktů od Gravelli: www.gravelli.com/cz/

Kuchyňské nože s betonovou rukojetí Gravelli a Anton Vadovič Echtkovar

 

Od 26. 11. se Vám naskýtá možnost kouknout se na výstavu zaměřenou na šperk, který si pohrává s myšlenkou trvalé hodnoty v galerii Glassimo. Když budete pozorně hledat, naleznete tam i jeden kousek z mé dílny.

Info: www.glassimo.eu

Glassimo šperk Anton Vadovič Echtkovar

 

22. 10. 2015 vyšel v příloze Hostopářských novin - magazínu Proč NE?! rozhovor nejen o nožích a kovařině. Pokud Vás trápí, že jste ho nestihli tak nezoufejte, je dostupný na: archiv.ihned.cz...

Konečně pořádné noviny co mají říz!

rozhovor Kovaná vášeň v příloze Hospodářských novin Proč NE?!

 

O víkendu 19. a 20. září 2015 se na Piazzetě Národního divadla konal podzimní Dyzajn market, na kterém se také účastnil. V rámci této příležirosti jsem pro tuto akci vytvořil do limitované edice "příbor" sestávající z damaškového nože a dvouhroté porcovací vidličky. Krom toho jste měli možnost vidět pár nových nožů a vývrtek z mé dílny.

A zde pár záznamů z onoho víkendu: www.dyzajnmarket.com

Dyzajn market limitovka pozvánka echtkovář

Limitovka dyzajn market echtkovář

 

 

Od 27. 6. do 2. 7. 2015 se uskutečnil první ročník drobného kovářského střetnutí "Echtkovar" v rakouském Ybbsitz. Cílem této akce je setkání absolventů a studentů různých škol,  jejich spolupráce na jednom projektu, navázání nových kontaktů a předání zkušeností v oboru.

Tento rok se realizoval můj návrh kovaného světla, kteréje nainstalováo u zadního vchoru radnice v Ybbsitz.

Více o této akci naleznete na: www.ferrum-ybbsitz.at/...

 

Beleuchtung Ybbsitz - kované světlo - akce

Poslední má realizace bude  zanedlouho v plném nasazení v olomoucké restauraci Entrée. Chcete-li je vidět v akci, udělejte si výlet, který rozhodně bude stát za to!

Entrée restaurant: www.facebook.com/...

 kované steakové příbory Entrée restaurace

 

V on-line magazínu Material Times mají nový rozhovor, který stojí za to si přečíst! Nevěříte? Nezbývá, než to zjistit na vlastní kůži:

www.materialtimes.com...

Echtkovář Anton Vadovič při práci v kovářské dílně

 

Přijďte se na akci, která bude mít ŘÍZ! 11. až 17. května v Kafkově domě u Staroměstského náměstí v Praze proběhne významná designová akce - Prague Design Week. Když projdete celý Kafkův dům až do podkroví, tak právě tam, (jako třešničku na pomyslném dortu) najdete expozici ECHRKOVÁŘ, kterou již pro Vás horlivě chystám. K vidění toho bude spousta a byla by škoda tuto akci zmeškat. 

Pro více informací: www.praguedesignweek.cz

ECHTKOVÁŘ na Prague Design Weeku

 

O víkendu 21. a 22. března je možné vidět naživo značnou část mých prací. Podařilo se mi dostat se na prestižní designovou prodejní akci "Dyzajn market". Budete-li chtít vidět něco z mé tvorby na živo, stavte se. K vidění toho ale bude mnohem více, než jen chladná krása ručně vyráběných nožů.

Více informací naleznete na     www.facebook.com/dyzajnmarket a www.dyzajnmarket.com

 

Nejnovější přírůstek do mého portfolia výrobků - kovaný příbor "AUSTENITE" přihlášený do designové soutěže WERK DESIGN k 175. výročí Třineckých železáren, a. s.

Více informací nejen o této soutěži naleznete na www.werk-design.cz

 

Plakát se kterým jsem se prezentoval na mezinárodním setkání tvůrců z oblasti Designu v Kulturním centru v Řehlovicích. Na tuto akci navazuje setkání podobného rázu, které se bude konat 31. 1. a 1. 2. 2015 v Drážďanech.

Pro více informací doporučuji navštívit stránky www.kcrehlo.cz a riesa-efau.de

 

Od 7. do 12. 10 2014 bylo možné vidět dva nože z mé dílny na letošním Designbloku. Nalezli jste je v budově bývalé základní školy v ulici Mikulandská, kousek od Národního Divadla.

Pro více informací o této konkrétní instalaci doporučuji navštívit tento odkaz: www.designblok.cz... 

 

 

V neděli 31. 8. 2014 při příležitosti ukončení 33. Mezinárodního kovářského sympózia na hradě Helfštýně byl mezi oceněnými i damascénský nůž z mojí dílny.

 

 

Před nedávnem proběhlo bienále studentského designu "design.s" na kterém byl vystaven i mnou vyrobený nerezový zavírací nůž ojedinělé vlastní konstrukce. Jelikož je tato výstava již ukončena, nezbývá Vám, než se spokojit alespoň s letákem z ní a fotografiemi nožů v galerii.

Více informací o bienále naleznete na www.design-s.eu

 

Novinky

Zavírací nůž - N690, titan, cocobolo

25.08.2014 18:53
Zavírací nůž, pro změnu inspirovaný geometrií. Původní myšlenka byla vytvořit nůž, který bude co nejvíce hranatý. A výsledek je zde! Kvůli tvaru je...

Zavírací nůž

15.08.2014 20:49
Další z hranatých zavíracích nožů z mé dílny je vyroben z oceli N690 a titanu. Rozhodně se nejedná o drobný nůž. I přes použití titanu činí hmotnost...

Kuchyňák, pracant a zavírák

01.07.2014 21:28
Čepel tohoto kuchyňského nože, která je vyrobena z nerezové oceli N690, je vybroušená až do jedovatého ostří. Tak jak to konec konců na kuchyňských...

Designový zavírací nůž

19.04.2014 20:09
Právě dnes jsem dokončil nerezový zavírací nůž mojí vlastní konstrukce. Proveden kompletně v nerezi N690, celý vyleštěný do zrcadlového lesku. Toto...

Koš na dřevo

14.04.2014 19:38
Po dlouhé době jsem se dostal zase k poměrně pěkné kovařině. Výsledkem je tento asymetrický koš na dřevo. Tak doufám, že majitelům už v zimě u krbu...
<< 1 | 2 | 3 | 4

Napsali o nás